lupa
News

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
25
04
2024
OSIEDLE LETNISKOWE CORAZ BLIŻEJ KOŃCA!
OSIEDLE LETNISKOWE CORAZ BLIŻEJ KOŃCA!
OSIEDLE LETNISKOWE CORAZ BLIŻEJ KOŃCA!
Wiosna to okres intensywnych prac inwestycyjnych. Pogoda sprzyja, mrozy odpuściły więc kontynuujemy prace.
Osiedle Letniskowe w Cerekwicy to trudny odcinek do wykonywania z uwagi na wąskie drogi dojazdowe, bliskość jeziora i wysoki stan wód gruntowych.
W związku z powyższym i brakiem alternatyw dojazdu ustalono z Wykonawcą czasowe, odcinkowe zamykanie drogi dojazdowej do osiedla w godzinach jak najmniej utrudniających dojazd tj. 7-15-sta w czasie 2 dni roboczych. Informacja o dokładnym terminie zamknięcia będzie udostępniania (na naszym FB, w ulotkach, na tablicach informacyjnych ustawionych na zamykanym odcinku) z tygodniowym wyprzedzeniem, tak aby każdy użytkownik posesji znał z wyprzedzeniem te terminy. Powyższe działania mają na celu przede wszystkim usprawnić i przyspieszyć prace inwestycyjne oraz jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom.
Dla przypomnienia informujemy, że w ramach zadania wykonywana jest sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz tłocznej o łącznej długości ok. 1,4 km oraz sieć wodociągowa o długości ok. 1,14 km.
Prace budowlane sieci wodociągowej i kanalizacyjnej mają zostać wykonane do 30.06.2024r. jednak wg prognoz wykonawcy można spodziewać się szybszego zakończenia inwestycji.
Łączny koszt inwestycji to 1 534 146,34 zł netto, który zostanie sfinansowany w 100% (!) ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu pt. „Budowa, przebudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gm. Rokietnica”.
O postępach naszych przedsięwzięć na bieżąco będziemy relacjonować na naszym Facebook oraz stronie internetowej www.puk.com.pl. Zachęcamy do śledzenia naszych postów.


« Wróć

Kup pojemnik

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego