lupa
Aktualności

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
14
10
2020
Krzyszkowo – wymiana azbestu Cerekwica – budowa kanalizacji
Krzyszkowo – wymiana azbestu   Cerekwica – budowa kanalizacji
Krzyszkowo – wymiana azbestu
Cerekwica – budowa kanalizacji
 
 
W chwili obecnej w miejscowości Krzyszkowo trwają prace przy wymianie rury azbestowo – cementowej na ul. Głównej od ul. Obornickiej do ostatniego zabudowania w stronę Rostworowa.
Wiekowy rurociąg wykazywał sporą awaryjność, a jego średnica była nieodpowiednia by dostarczać do mieszkańców wystarczającą ilość wody z odpowiednim ciśnieniem. Nowa rura PE DN 200, która zostanie wymieniona na odcinku 520 m umożliwi rozwiązanie wcześniejszych problemów. Oprócz nowego rurociągu na tym odcinku zostaną wymienione wszystkie przyłącza dostarczające wodę do posesji tj. ok. 40 szt.
Inwestycja w całości zostanie wykonywana przez Pracowników Spółki i sfinansowana ze środków własnych PUKu. Szacowana wartość to ok. 250-300 tys. zł. Termin zakończenia przewidywany jest na 15.12.2020.
Należy wspomnieć, że wcześniejsze etapy przebudowy starego wodociągu w Krzyszkowie ul. Główna zostały wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat i objęły odcinek od ul. Biały Dworek do ul. Obornickiej, a w przyszłym roku zostanie wykonany ostatni IV etap tj. 1,5 km odcinek w ul. Jesionowej w Rostworowie. Całość inwestycji (wszystkie etapy) mają na celu wyłączyć z eksploatacji stary azbesto-cementowy rurociąg i poprawić możliwości przesyłu wody pomiędzy SUW Żydowo a odbiorcami w Krzyszkowie i części północno-zachodniej Rokietnicy.
😊
Tymczasem w Cerekwicy trwają prace budowlane sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Zachodniej oraz Poznańskiej (od Zachodniej do Kokoszczyńskiej). W ramach inwestycji powstanie 630 m sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej, jedna przepompownia ścieków oraz 14 przyłączy. Termin zakończenia przewidywany jest na 15.11.2020.
Zgodnie z umową z firmą RAWO Tuliszków koszt wykonania zadania to 396 000 zł netto. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z pożyczki częściowo umarzalnej udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Za wszelkie niedogodności związane z przebiegiem prac uprzejmie przepraszamy i jednocześnie dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.
🙏
 

 

?« Wróć

Kup pojemnik

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego