lupa
Aktualności

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
30
03
2022
INWESTYCJA PSZOK RUSZA PEŁNĄ PARĄ!
INWESTYCJA PSZOK RUSZA PEŁNĄ PARĄ!

INWESTYCJA PSZOK RUSZA PEŁNĄ PARĄ!

W związku z inwestycją modernizacji i rozbudowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bytkowie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. informuje, że od 30.03.2022 do 30.06.2022 zmianie ulega organizacja odbioru odpadów na PSZOK tj. część kontenerów zostanie zlokalizowana przed bramą wjazdową w ogrodzonym miejscu. Godziny otwarcia pozostają bez zmian. Prosimy stosować się do wskazówek udzielanych przez obsługę PSZOKu. Przepraszamy za utrudnienia i uprzejmie prosimy Mieszkańców gminy Rokietnica o cierpliwość i wyrozumiałość.

Przypominamy w jakim kierunku pójdzie rozbudowa: zwiększenie powierzchni PSZOK czterokrotnie, z 500 m2 do ok.2000 m2, powstanie rampa najazdowa - usprawni rozładunek odpadów, PSZOK doposażony zostanie w większą ilość kontenerów i prasokontenerów, w system elektronicznej ewidencji odbieranych od Mieszkańców odpadów, a wszystko to w otoczeniu zieleni i ścieżki edukacyjnej. Z nowości – powstanie pomieszczenie warsztatowe gdzie w myśl zasady „co dla jednego jest śmieciem, dla drugiego może okazać się skarbem”, przedmioty nadające się do ponownego użytku będą czyszczone, naprawiane i wydawane bezpłatnie zainteresowanym osobom. 

Kwota przeznaczona na realizację zadania to ok. 1,85 mln złotych netto, z czego 50 % zostanie dofinansowane z dotacji bezzwrotnej (środki krajowe) a 50% pokryte pożyczką z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 « Wróć

Kup pojemnik

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego