lupa
Aktualności

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
22
04
2021
DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI! 22.04.2021r.
DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI! 22.04.2021r.
Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów: polityka Gaylorda Nelsona - senatora wspierającego ochronę środowiska, który we wrześniu 1969 roku na konferencji w Seattle zaproponował zorganizowanie ogólnonarodowej demonstracji przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego, oraz ekologa - Johna McConnella, który na konferencji UNESCO poświęconej ochronie środowiska przedstawił pomysł ustanowienia Dnia Ziemi.
Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzującą ekologii.
W tym roku Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony pod hasłem „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ”.
Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń. Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, bogactw naturalnych, roślin. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Ta idea, od wielu już lat łączy ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, czy innych różnicujących kategorii.
Szczególnie w tym dniu zachęcamy do celebracji Święta Ziemi, aby wyjść do lasu, na łąkę, do parku, albo chociażby zaobserwować przyrodę wokół własnego zacisza domowego, w zasięgu wzroku. Abyśmy poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Jednocześnie szczególnie zwrócenie uwagi, że nie globalnie można coś zrobić dla środowiska, ale już jako poszczególne jednostki możemy dbać o Naszą Ziemię.

 « Wróć

Kup pojemnik

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego