Artykuły, nowości, wydarzenia

System pojemnikowy odbioru frakcji BIO w pytaniach i odpowiedziach

2019-05-06

„@Przedsiębiorstwo usług komunalnych Sp z o.o.  A co w przypadku, gdy odpady nie mieszczą się w pojemniku bo mamy tak dużo trawy, ze dodatkowo musimy używać worków? Nawet, gdy odbiór jest 2 x w msc. to nie mieści nam się w pojemnik.”

 

Odp.: Mieszkańcy zobligowani są posiadać ilość pojemników adekwatną do ilości produkowanych odpadów. Dotyczy to zarówno frakcji BIO, jak i odpadów tzw. zmieszanych. Nadmiar odpadów BIO, które nie mieszczą się w pojemniku można również dowieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bytkowie, ul. Topolowa 6. 

 

"Dziękuję za odpowiedź. Nie jest to postawa ułatwiająca życie mieszkańcom..😞 pojemników musiałbym mieć co najmniej kilka, co zajęłoby bardzo dużo miejsca i byłyby kompletnie nieprzydatne w sezonie jesienno-zimowym, gdy trawy się nie kosi. Nie dysponuję też żadną przyczepką, którą mogłabym przewieźć trawę, a wożenie worków pełnych trawy w bagażniku auta osobowego nie napawa mnie optymizmem. Czy jeśli kupię worki do bio odpadów we własnym zakresie, to zabiorą je Państwo spod posesji wraz z bio odpadami w kuble?"

 

Odp.: Przykro nam, ale nie. Rezygnacja z systemu workowego jest całkowita, nie przewidujemy żadnych wyjątków. Stale rosnący koszt zakupu worków BIO to jeden z argumentów, kolejnym jest eksploatacja naszej załogi - przy systemie workowym jeden pracownik odbiera dziennie niemal 4 tony bioodpadów, które przenosi na własnych barkach. Mając możliwości sprzętowe po ludzku zmuszeni jesteśmy tę praktykę zmienić. Bioodpady można ponadto zagospodarować w formie kompostownika - wiemy, że u części Mieszkańców takie rozwiązanie funkcjonuje (oczywiście musi być na to miejsce). Jedynie w okresie jesiennym (wrzesień-listopad) będzie można pobrać w siedzibie PUK lub w PSZOK w Bytkowie specjalne worki służące TYLKO zbiórce liści.

 

„Czyli ukryte podwyżki zmuszające ludzi do kupna pojemników... Bo i tak 80% ludzi kupi w PUKu. Ciekawe co za rok wymyślą 🙂”

 

Odp.: Gwarantujemy, że proponowana przez nas cena zakupu pojemnika dedykowanego zbiórce bioodpadów wraz z dostawą do Mieszkańca gminy Rokietnica jest najniższą z dostępnych. Ostateczna decyzja o tym, gdzie zakupić pojemnik, należy jednak do Państwa. PUK nie zarabia na sprzedaży pojemników, nie jest to nasz budżetowy priorytet, ani też główny kierunek działania. Dodatkowo raz jeszcze podkreślamy: decyzja o rezygnacji z systemu workowego na rzecz pojemników w perspektywie długofalowej będzie rozwiązaniem tańszym.

 

„Czy będzie można dostarczyć odpady do puku w workach samemu? Czy zostaną przyjęte?”

 

Odp.: Oczywiście, że zostaną przyjęte. Każdy Mieszkaniec gminy Rokietnica, który złoży tzw. deklarację śmieciową ma dostęp do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Bytkowo, ul. Topolowa 6). Frakcja BIO, którą zdecydujecie się Państwo samodzielnie dostarczyć do PSZOKu, będzie wymagała jedynie wysypania z tradycyjnych worków na śmieci do wskazanego przez obsługę kontenera.

 

„Proponowany przez Państwa pojemnik jest dwa razy większy od tych które oferowaliście do zakupu poprzednio ( 120L). Co ze starymi pojemnikami? Odkupicie je Państwo? Czy dzięki Państwa działaniu osoby które nie mają miejsca na taki kontener (240L) mają być pozbawione możliwości korzystania z pojemników i utylizacji odpadów BIO? Czy może osoby te muszą zainwestować w rozbudowę miejsca. Kto poniesie koszt takich inwestycji?”

 

Odp.: Proponowana przez nas wielkość 240l pojemnika dedykowanego zbiórce bioodpadów jest konsekwencją całorocznych obserwacji i jest to jedynie sugestia. Jeżeli pojemność 120l w danym gospodarstwie domowym jest wystarczająca, to nie ma konieczności wymiany dobrze funkcjonującego pojemnika.

 

"Dziękuje za odpowiedz. Kupiliśmy u Państwa pojemnik 120l po zmianie sposobu oddawania odpadów pojemność ta będzie niewystarczająca. Czy w związku z powyższym możemy wymienic pojemnik na ten o pojemności 240l za dopłatą różnicy kwot?"

 

Odp.: Tak, można u nas wymienić pojemnik 120l na bioodpady na pojemnik o pojemności 240l, ale pod następującymi warunkami:
1. pojemnik na bioodpady 120l był kupiony w PUK,
2. pojemnik bio 120l podlegający wymianie w dniu odbioru musi być czysty i nieuszkodzony,
3. należy dopłacić różnicę kwot,
4. chęć wymiany należy zgłosić na e-mail: pojemniki@puk.com.pl (proszę podać imię i nazwisko oraz adres posesji) lub osobiście w siedzibie PUK w Bytkowie.

 

„Czy będą używane w sprzedaży do bio?”

 

Odp.: Obecnie na rynku bardzo trudno jest nabyć używane pojemniki służące zbiórce frakcji BIO, stąd decyzja o sprzedaży pojemników nowych. Jeżeli uda się nam kupić partię używanych biopojemników to na pewno będą w sprzedaży. Należy jeszcze podkreślić, że oferowane przez nas nowe biopojemniki 240l w cenie 150 zł brutto są droższe tylko o 20 zł od używanych o tej samej pojemności.Wróć
AWARIE - WODA I KANALIZACJA
502 664 658
61 8 145 351
Dane kontaktowe
Biuro Obsługi Klienta
61 8 145 743
Zgłaszanie awarii wod.-kan. CAŁODOBOWO
502 664 658
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 7.00 - 15.00
Wyślij e-mail
info@puk.com.pl
AWARIE - WODA I KANALIZACJA
502 664 658
61 8 145 351


AWARIE - KANALIZACJA - (7:00 - 23:00)
509 951 954
LOGO 
							Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych W Rokietnicy
Gospodarka wodna
Gospodarka ściekowa
Utrzymanie Porządku i Konserwacja Zieleni
Aktualności
Dla klienta
Kontakt


Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Bytkowo ul. Topolowa 6 ; 62 - 090 Rokietnica Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek 7.00 - 15.00
Gospodarka Odpadami, Gospodarka Wodna, Gospodarka Ściekowa, Utrzymanie Porządku.PUK Bytkowo Gmina Rokietnica
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.- Polityka Prywatności